درمان و رفع چین و چروک پیشانی و خط اخم بین دو ابرو

26 شهریور 775 نویسنده :  

درمان و رفع چین و چروک پیشانی و خط اخم بین دو ابرو

 درمان چین و چروک‌های پیشانی


 

  • چین و چروک‌ پیشانی را می‌توان با تزریق بوتاکس، ژل و تقویت‌کننده‌های پوست (بوستر) به‌طور مؤثر درمان کرد.
  • توصیه اول ما از بین بردن چروک پیشانی ، کاهش حرکت عضلات با استفاده از تزریق بوتاکس است.
  • برای خطوط عمیق‌تر، روش تزریق ژل یک گزینه عالی است که علاوه بر درمان چین و چروک صورت، پوست را صاف و صیقلی می‌کند.

بعد از اینکه پوست با استفاده از تقویت‌کننده‌های پوستی سفت شد، احتمال ایجاد دوباره چین و چروک‌ها کاهش می‌یابد. این روش درمانی قدرتمند که پوست را جوان می‌کند، کارکردهای بیولوژیکی کلاژن و الاستین پوست را تحریک می‌کند، احتمال تشکیل چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و در نهایت پوست شما را سالم، جوان و با طراوت می‌سازد.

درمان خطوط اخم


 

اخم کردن مانند یک حرکت اتوماتیک است که ما در هنگام انجام دادن آن، حتی متوجه آن هم نمی‌شویم. خطوط اخم، آن خطوط عمودی هستند که اغلب مانند عدد 11 دیده می‌شوند؛ این خطوط بین دو ابرو ظاهر می‌شوند و ناشی از اخم کردن، دیگر حالات چهره و همچنین پیری پوست هستند. خطوط اخم نیز مانند چین و چروک‌های پیشانی با گذشت سن برجسته‌تر، دائمی و عمیق‌تر می‌شوند و ظاهری افسرده، نگران و عصبانی به فرد می‌دهند؛ حتی وقتی که فرد اصلاً نگران یا عصبانی نیست.

تزریق بوتاکس به شُل شدن عضلاتی که به طور ناخواسته باعث اخم می‌شوند کمک می‌کند و منجر به استراحت عضلات و از بین بردن خط اخم می‌شود.

سفت کردن پوست با استفاده از تقویت‌کننده‌های پوست، احتمال برگشت دوباره چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد؛ این کار می‌تواند به عنوان یک گزینه اختیاری انجام شود. این روش درمانی که برای جوان‌سازی پوست کاربرد دارد کارکردهای بیولوژیکی کلاژن و الاستین پوست را تحریک می‌کند و پوست شما را سالم، جوان می‌سازد و بر درخشش آن می‌افزاید.

درمان با تزریق

یکی از روش های از بین بردن خط اخم، درمان با تزریق است. تقریباً هر کسی می‌تواند یک کاندیدای خوب برای روش‌های درمان چین و چروک با تزریق مانند تزریق بوتاکس، ژل یا چربی باشد. این روش با کاهش خطوط اخم، چین و چروک‌های پیشانی، جوان سازی دور لب و دیگر خطوط روی صورت، علائم پیری را به طور موقت از بین می‌برد.

درمان با تزریق چگونه است؟

درمان با تزریق یک روش غیرجراحی است که انجام آن فقط چند دقیقه طول می‌کشد. در طول این روش، مقادیر بسیار کوچکی از مواد تزریقی با استفاده از یک سوزن فوق‌العاده ریز به پوست تزریق می‌شوند؛ استفاده از سوزن ریز درد و ناراحتی را به حداقل می‌رساند. این روش به هیچ‌گونه بیهوشی نیاز ندارد.

انواع روش‌های درمان با تزریق

بوتاکس

بوتاکس یک پروتئین خالص است که خطوط اخم، چین و چروک‌های پیشانی، خطوط دور چشم و خطوط ضخیم روی پوست گردن را به طور موقت کاهش می‌دهد یا از بین می‌برد. این خطوط در طول زمان و با حرکات روزانه عضلات صورت ظهور پیدا می‌کنند. بوتاکس با شل کردن عضلات و جلوگیری از انقباض آنها، چین و چروک‌ها را صاف می‌کند.

تزریق ژل 

تزریق ژل خطوط اخم و چین و چروک‌های پیشانی را پُر می‌کند. ژل‌های بر پایه کلسیم برای صاف و نرم کردن چین و چروک‌های متوسط تا شدید صورت، مانند چین‌های وابسته به لب و بینی (چین‌هایی که از گوشه بینی تا گوشه دهان کشیده شده‌اند) کاربرد دارند.

ژل هیالورونیک اسید چین و چروک و خطوط متوسط تا شدید صورت را برطرف می‌کند. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در بدن انسان یافت می‌شود. این محصول که برای برطرف کردن خطوط اخم و چین و چروک‌های پیشانی کاربرد دارد توسط سازمان FDA تأیید شده است.

تزریق چربی

تزریق چربی پیشانی را حجیم و پُر می‌کند و چین و چروک و خطوط ریز روی آن را از بین می‌برد. از آنجا که چربی تزریقی از بدن خودتان برداشته می‌شود، نیازی به آزمایش کردن آن به منظور بررسی حساسیت و آلرژی نیست. مدت زمان دوام نتایج به محل تزریق و اینکه چقدر طول می‌کشد بدن چربی‌ها را جذب کند، بستگی دارد. بافت چربی با استفاده از یک سرنگ یا کانولا (یک لوله توخالی باریک که به خلأ متصل است) از مناطقی مانند شکم، ران‌ها و یا باسن برداشته می‌شود. سلول‌های چربی قبل از تزریق، پردازش و خالص‌سازی می‌شوند. برای برداشت چربی، از یک بیهوشی موضعی استفاده می‌شود و روی محل‌های برداشت و تزریق چربی یک ضدعفونی کننده اعمال می‎شود. تزریق به لایه میانی پوست در محل‌هایی که دارای چین و چروک هستند، تزریق می‌شود. معمولاً این فرایند حدود 30 تا 90 دقیقه طول می‌کشد و بعد از درمان به استراحت بسیار کوتاهی نیاز دارد.

نتایج روش درمان با تزریق

درمان با تزریق نسبتاً بدون درد است و بعد از درمان به دوره بهبودی و استراحت بسیار کوتاهی نیاز دارد. معمولاً نتایج کامل درمان، بعد از گذشت هفت روز دیده می‌شوند.

عوارض جانبی متداول تزریق ژل شامل قرمزی موقت و ورم کردن محل تزریق است. این عوارض نباید بیشتر از هفت روز طول بکشند. عوارض جانبی تزریق بوتاکس شامل کبودی موقت است و در موارد نادر باعث سردرد می‌شود. سردرد باید در عرض یک تا دو روز فروکش کند.

چهار تا شش ماه بعد از درمان، به تدریج حرکت عضلات به طور مجدد بازمی‌گردد و شما متوجه ظهور دوباره چین و چروک‌ها و خطوط اخم روی پیشانی می‌شوید.

آیا درمان با تزریق ایمن است؟

اگرچه درمان با تزریق خطرات کمی به همراه دارد، اما این روش برای اکثر مردم ایمن و بی‌خطر است.

بازسازی سطح پوست و سفت کردن آن

میکرودرم ابریژن 

میکرودرم ابریژن آسیب‌های خفیف تا متوسط ناشی از نور خورشید، زخم‌ها، چین و چروک و دیگر مشکلات سطحی پوست را بهبود می‌بخشد. جریان ملایمی از ذرات کوچک، لایه بیرونی پوست را پوسته پوسته می‌کنند و ظاهری تازه، درخشان و جوان‌تر به پوست می‌دهند. میکرودرم ابریژن اغلب در کنار روش‌های دیگر جوان‌سازی پوست مانند لیزردرمانی و لایه‌برداری شیمیایی انجام می‌شود. توصیه می‌شود برای دستیابی به نتایج مؤثر، درمان‌های متعددی را انجام دهید.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است که به‌طور فزاینده‌ای در حال محبوب شدن است؛ این روش به بهبود ظاهر پوست کمک می‌کند. در طول روش میکرونیدلینگ، پزشک یک غلتک دستی کوچک که سطح آن از سوزن پوشانده شده است را روی پوست صورت شما حرکت می‌دهد؛ این کار باعث ایجاد زخم‌های کوچکی در زیر پوست می‌شود. این روش به شکسته شدن کلاژن‌های ضخیم زیر پوست کمک می‌کند و باعث می‌شود بدن کلاژن و الاستین جدیدی تولید کند. نتایج روش میکرونیدلینگ عبارتند از کاهش ظاهر خطوط اخم، چین و چروک‌های پیشانی و ترک‌های پوستی و همچنین کمک به بهبودی رنگ و بافت پوست.

رادیو فرکوئنسی ترماژ

ترماژ یک روش جایگزین سریع، آسان، ارزان و غیرتهاجمی برای لیفت صورت است. ترماژ با استفاده از رادیو فرکوئنسی (RF)، افتادگی و شُلی پوست را برطرف می‌کند و ظاهری جوان و پرانرژی به چهره فرد می‌دهد. دستگاه ترماژ، تولید کلاژن را تحریک می‌کند و از این طریق چین و چروک پیشانی و خطوط اخم را کاهش می‌دهد. در این روش هیچ‌گونه برشی وجود ندارد و به استراحت بعد از درمان نیازی نیست. از آنجا که ترماژ منجر به بازسازی کلاژن‌های خود بیمار می‌شود، هیچ‌گونه ماده خارجی وارد بدن نمی‌شود که بعد از مدتی اثر آن از بین برود؛ از این رو نتایج ترماژ می‌تواند برای سال‌های طولانی دوام داشته باشد.

دکتر ابراهیم حاتمی پور

کلینیک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر حاتمی پور در شیراز

انجام کلیه اعمال جراحی زیبایی بینی، شکم، سینه ، لیفت کامل صورت، لیفت ابرو ، کاشت مو ، تزریق چربی ، پروتز سینه ، لیپوماتیک ، لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، لیفت با نخ ، میکرونیدلینگ ، میکرودرم ابریژن، جراحی سوختگی ، از بین بردن جای زخم ، کاشت ابرو، جراحی شکاف کام و شکدف لب، تزریق چربی به سینه، تزریق چربی به باسن، جراحی بازو ، لاغری موضعی ، بینی گوشتی، بینی استخوانی ، انحراف بینی ، لیفت سینه، سنترال لب، چال گونه، چال خنده، لاغری غیر جراحی، برداشتن خال و زگیل، لیپوماتیک شکم و پهلو ، بینی فانتزی، بینی طبیعی، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک و زیبایی ISAPS، تامی تاک، لیفت ابرو، از بین بردن غبغب، کوچک کردن سینه آقایان ، ژنیکوماستی

وب سایت کاشت مو و ابرو شیراز: http://www.shirazfit.com

وب سایت لیپوماتیک و پیکرتراشی شیراز: http://www.shirazlipo.com

اینستاگرام دکتر حاتمی پور (نمونه کارها)

تلفن:  07136287072 - 07136287073

همراه: 09173845746

وبگاه: www.drhatamipour.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…