کاشت مو به روش جراحی FUT

15 آذر 1396 نویسنده :  

روش  FUT

کاشت مو در کلینیک تخصصی کاشت مو ایران فیت با استفاده از جدیدترین دستگاه های روز دنیا و تکنیک های نوین در این زمینه با استفاده از کاشت مو به روشFUT ، کاشت مو به روش FIT ،  کاشت مو به روش ترکیبی و … انجام می شود که می تواند موی طبیعی و قابل رشد را به شما اهدا کند. امروزه ریزش مو یکی از معضلات اکثر مردم و بخصوص جوان ها می باشد که این امر در کاهش جذابیت، زیبایی و اعتماد به نفس فرد نقش بسیار زیادی دارد. کاشت مو ایران فیت با سابقه طولانی مدت و درخشان در این زمینه مشکل طاسی و ریزش موی سر شما را برطرف می سازد و زیبایی و جذابیت را به شما باز می گرداند. آنچه که باید در رابطه با کاشت مو بدانید تا بتوانید در این زمینه بهترین نتیجه را بگیرید تکنیک های نوین برای کاشت مو می باشد در این مقاله ما قصد داریم به توضیح کاشت مو به روش FUT بپردازیم :

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش  FUT  در کلینیک فوق تخصصی کاشت مو دکتر حاتمی پور با بهترین دستگاه های روز دنیا انجام می شود. این روش 3 مرحله دارد. به این صورت که در ابتدا فرد تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد به این صورت که داروهای بی حس کننده به ریشه های اعصاب در پیشانی و نواحی پشت سر تزریق می شود و بعد از انجام بی حسی نواری از پشت سر ( با توجه به توانایی متخصصین کاشت مو و نیاز فرد می تواند به عرض یک تا دو سانتی متر و به طول بیست تا سی و پنج سانتی متر متغیر باشد) پس از برداشت نوار مو شکاف و برش ایجاد شده توسط متخصصین کاشت مو ایران فیت بخیه زده می شود جنس نخ به کار رفته و تکنیک بخیه زدن در نحوه جوش خوردن  محل برش تاثیر بسیار زیادی دارد اما نهایتا باقی ماندن خط برش اجتناب ناپذیر است.

پس از برداشت نوار  مو از پشت سر موهای برداشته شده توسط دکتر حاتمی پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با دقت بسیار بالا و توسط میکروسکوپ یا لنز های مخصوص به قطعات کوچکتری به نام گرافت تقسیم می شوند این روش نیاز به تبحر بالا و دقت زیادی دارد زیرا باید نوار مو را به گرافت های سالم همراه با ریشه مو تقسیم کنیم.

کاشت مو به روش fut

گرافت های بدست آمده شامل یک تا پنج تار مو با ریشه می باشند. پس از تقسیم نوار مو به گرافت های کوچک ،گروهی دیگر از متخصصین کاشت مو ایران فیت در مناطقی از موی سر که دچار ریزش شده است و یا طاس می باشد شیارهای کوچکی ایجاد می کنند. پس از آن گرافت های کوچک آماده شده در شیار هایی که در منطقه مورد نظر برای کاشت مو ایجاد شده بود قرار می گیرند انجام این کار برای دستیابی به تراکم بالا و کاشت موی خوب کمی دشوار می باشد اما در کلینیک کاشت مو دکتر حاتمی پور در شیراز  که در زمینه کاشت مو دارای سابقه طولانی مدت و درخشانی می باشد این مرحله توسط متخصصین کاشت مو با دقت بسیار زیادی انجام می شود و تراکم بالایی از موها در ناحیه ای که دچار ریزش شده بود ایجاد می شود.

پس از قرار گیری گرافت ها در شیارهای ایجاد شده پانسمان برای محافظت از موهای کاشته شده انجام می شود زیرا موهای کاشت شده در ابتدا بسیار حساس می باشند و ممکن است با تماس دست و یا اشیاء دیگر از محل خود خارج شوند.

معایب کاشت مو به روش FUT

  1.  ایجاد تورم شدید سر و صورت که  به مرور زمان برطرف می شود ( استفاده از کمپرس یخ در ناحیه پیشانی برای کاهش تورم ناشی از کاشت مو برای مدت دو روز توصیه می شود.)
  2. ممکن است پس از کاشت مو احساس خارش در سر خود داشته باشید که خاراندن محل کاشت مو ممنوع می باشد زیرا موهای کاشته شده بسیار حساس می باشند و به همین علت ممکن است به علت خاراندن دچار ریزش شوند.
  3. ممکن است پس از انجام کاشت مو تعداد کمی جوش چرکی در ناحیه سر ایجاد شود که با انجام کاشت مو در کلینیک تخصص ایران فیت احتمال وقوع این مورد بسیار کاهش می یابد.
  4. بر جای ماندن خط اسکار برش جراحی که به عرض های مختلف باقی می ماند و متاسفانه اجتناب ناپذیر می باشد لذا افرادی که قابل تشخیص نبودن محل برداشت مو برایشان مهم است از روش FUT و ترکیبی نباید استفاده کنند و به جای آن FIT توصیه می شود
  5. سردرد به علت برش پشت سر از عوارض دیگر روش FUT می باشد.

 

مراحل رشد مو پس از کاشت مو به روش FUT

بسیاری از افرادی پس از انجام کاشت مو روند رشد و مراحل رشد مو را سوال می کنند که در پاسخ به این سوال می توان گفت در ابتدا موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند و پس از گذشت دو تا سه هفته رشد موها متوقف می شود و موها وارد فاز استراحت می شوند به این معنا که شروع به ریزش می کنند در این مرحله افراد دچار استرس و نگرانی می شوند که بی مورد می باشد زیرا در این مرحله ریشه مو ها در پوست سر باقی می ماند و تنها ساقه موها است که می ریزد در نتیجه جای هیچ گونه نگرانی نیست و این فرآیند کاملا طبیعی می باشد و رشد مجدد موها به تدریج پس از گذشت 4 ماه شروع می شود و حدود 6 تا 12 ماه رشد کامل موها صورت می گیرد.

مراقبت بعد از کاشت مو

مهمترین مسئله پس از انجام کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو برای برخورداری از بهترین نتیجه می باشد. از برخورد دست و اشیاء دیگر با ناحیه که مو کاشته شده جدا خودداری نمایید زیرا موهای کاشته شده بسیار حساس می باشند و ممکن است تخریب شوند. برای کاهش تورم ناشی از کاشت مو در هنگام استراحت سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید و در هنگام استراحت مراقب ناحیه سر خود باشید.

بعد از گذشت یک روز پس از کاشت مو برای برداشتن پانسمان سر باید اقدام نمایید . در کلینیک کاشت مو ایران فیت پس از برداشت پانسمان شست و شوی اولیه صورت می گیرد لازم است در روز های بعد بصورت ملایم و با فشار کم با استفاده از شامپوی بچه روزانه محل کاشت مو شسته شود.

شست و شوی مو بعد از کاشت مو باید به نرمی و مرتب صورت گیرد تا از بروز عفونت جلوگیری شود در صورت عدم شست و شوی مرتب، منطقه کاشت مو پر از چربی، شوره و پوسته می شود که در این حالت ممکن است کیست مویی و جوش های چرکی ایجاد شود بنابرین شست و شوی مرتب مو بعد از کاشت مو از اقداماتی است که باید به بهترین نحو ممکن انجام شود تا از آسیب رسیدن احتمالی به موها کاشته شده خودداری شود برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شست و شوی موی سر بعد از کاشت مو می توانید به مقاله شست و شوی موها بعد از کاشت مو مراجعه نمایید در این مقاله نحوه صحیح شست و شوی موی سر به شما آموزش داده شده است.

از کندن و دستکاری کراست های مو باید خودداری شود به هیچ عنوان نگران کراست های مو پس از کاشت مو نباشید زیرا در عرض چند روز و با شست و شوی ملایم در روز خود به خود از جای خود کنده می شوند.

گذاشتن کلاه گیس در هفته اول بعد از کاشت مو ممنوع می باشد و از هفته سوم به بعد استفاده از کلاه گیس ممنوعیتی ندارد ولی برای دریافت بهترین نتیجه توصیه می شود بعد از کاشت مو از کلاه گیس استفاده نشود.

پس از گذشت 2 هفته بعد از کاشت مو انجام همه نوع ورزش مجاز است اما در هفته اول پس از کاشت مو فعالیت های شدید بدنی و ورزش کردن ممنوع است.

بعد از گذشت 1 الی 2 روز بعد از کاشت شخص می تواند به سر کار خود باز گردد و فعالیت های روزانه خود را از سر گیرد قرار گرفتن منطقه کاشت مو در معرض نور خورشید و هوای آزاد مفید می باشد.

پس از گذشت 2 هفته بعد از کاشت مو فعالیت های روزمره فرد نیز عادی می شود و با فشار معمولی می توان شست و شوی موهای سر را انجام داد به طور کل پس از گذشت این مدت همه چیز به حالت عادی خود باز می گردد.

 

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…