زیبایی و لیفت بازو، براکیوپلاستی

23 -2668 نویسنده :  

عمل جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی :

جراحی زیبایی بازو از طریق حذف چربی و پوست اضافه بازو، سبب لاغرتر شدن و سفت شدن ظاهر آن می شود.

تعریف :

وقتی بیماران از بازوهای خود ناراضی و ناراحت هستند، معمولا دو موضوع را بیان می کنند: اول آنکه پوست و چربی اضافی بازویشان آویزان و بد حالت است و دیگر اینکه بازویشان بسیار بزرگ است. بسیاری از بانوان اظهار می دارند که پوشیدن بلوزهای بدون آستین در جمع برای آنها بسیار ناراحت کننده بوده و پیدا کردن لباسی مناسب به دلیل بزرگ بودن بازویشان سخت است و اغلب آنها مجبورند لباسی بزرگتر از سایز خود را بخرند. اگر موارد گفته شده، جزو نگرانی های شما نیز هست، شما بهتر است جراحی زیبایی بازو را انجام دهید. دکتر ابراهیم حاتمی پور در جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی تجربه قابل توجهی را دارد چرا که این جراحی را برای بسیاری از بیماران که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته اند، انجام داده است.

 

مکانیسم عمل براکیوپلاستی یا جراحی زیبایی بازو چیست ؟

براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) با هدف خارج کردن توده چربی و پوست اضافی بازو ها به منظور لاغر شدن و صاف شدن بازو ها انجام می گیرد.

این اهداف از طریق:

 • لیپوساکشن یا خارج کردن چربی های اضافی ناحیه مورد نظر
 • حذف مستقیم پوست اضافی ناحیه بالای بازو

قابل انجام بوده که در نتیجه آن مقدار قابل توجهی از چربی و پوست اضافی ناحیه بالای بازو حذف می شود که این عمل از سمت آرنج و گسترش به داخل زیر بغل ادامه می یابد.

 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای براکیوپلاستی هستند؟

بهترین کاندیدا ها برای این عمل افرادی هستند که شل شدگی و آویزان بودن پوست ناحیه بالای بازویشان، مهم ترین دلیل ناراحتی و نارضایتی آنهاست. تغییرات پوستی اغلب به دلایل تغییرات وزنی (افزایش / کاهش وزن)، اثرات تخریبی نور خورشید، سن و یا ژنتیک افراد اتفاق می افتد.

 • بسیاری از بیمارانی که سایز بازوهایشان بسیار بزرگتر از سایز سایر اندام آنهاست ، و آنها به دنبال متناسب کردن بازوهایشان نسبت به بدنشان هستند.
 • برخی از بیمارانی که بازوهایشان به دلیل کاهش شدید وزن به دنبال رعایت رژیم های غذایی کاهنده وزن و یا جراحی های چاقی، شل و آویزان شده است.
 • برخی از افرادی که با افزایش سن، دچار افتادگی در ناحیه بازو شده اند و اگر این عمل را انجام ندهند، به مرور زمان گسترش می یابد.

این عمل باید بر روی افرادی انجام شود که در وضعیت سلامت کامل به سر می برند. انجام این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل انجام است. دکتر ابراهیم حاتمی پور به منظور اطمینان یافتن از سلامت کامل تمام بیمارانی که قرار است تحت عمل براکیوپلاستی قرار بگیرند، ارزیابی جامعی را بر روی آنها انجام می دهد.

 

ملاحظات ضروری در عمل جراحی براکیوپلاستی

 • اسکار قابل رویت!

یکی از مهم ترین نکات در جراحی زیبایی بازو، اسکار آن است که از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج پیش می رود. معمولا یک سری محدودیت هایی در رابطه با منطقه ای که اسکار بازو در آن قرار گرفته، وجود دارد. مثلا در پوشیدن لباس های بدون آستین. البته تعداد افرادی که خواهان حذف پوست اضافی بازوهایشان هستند بیشتر از افرادی است که در پی تغییر اسکار ناشی از حذف پوست اضافی در بازوهایشان می باشند.

البته درجه واضح بودن اسکار از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است و البته مشاوره دکتر حاتمی پور با بیمارانش در رابطه با این عمل جراحی منوط به پذیرفتن یک اسکار قابل رویت هنگام پوشیدن لباس بدون آستین توسط آنهاست. برخی از بیماران اسکار خود را با لوازم میکاپ پنهان کرده اما دسته ای دیگر نیازی به این کار ندیده و به راحتی با اسکار خود کنار می آیند.

لیپوماتیک

 • شل شدگی پوست اغلب به دنبال کاهش وزن های شدید رخ می دهد

دکتر ابراهیم حاتمی پور درعمل جراحی بازو ، معمولا در ابتدا پوست را بیش از حالت نرمال سفت و کشیده می کند، که بهبود نهایی در ظاهر پوست نیازمند گذر چند ماه زمان است. از آنجا که به دنبال جراحی براکیوپلاستی میزان الاستیسیته پوست کاهش می یابد، تمایل پوست به آویزان شدن کم می شود.

 

 • برش های جراحی در براکیوپلاستی

همان طور گه قبلا ذکر شد یک برش جراحی در این عمل از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج پیش می رود.این اسکار همچنین می تواند بر روی سمت داخلی بازو و یا سطح پشت بازو هم قرار گیرد.در جلسه مشاوره دکتر حاتمی پور، مکان این اسکار را به شما نشان داده و این اجازه را میدهد که با توجه به مزایا و معایب این روش ، تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.

برش دیگری به اندازه 2-3 میلیمتر در قسمت بالای بازو ، در ناحیه پشت بازو به منظور لیپوساکشن و خروج چربی اضافی این ناحیه داده می شود.

در برخی از کیس ها جراح ممکن است از تکنیک اسکار کوچک بازو بهره ببرد. البته متاسفانه بسیاری از بیماران کاندید مناسبی برای انجام این تکنیک نیستند. اما در جلسه مشاوره این مورد بررسی خواهد شد و در صورت قابلیت اجرا، به بیمار پیشنهاد می شود.

 

 • جزئیات عمل زیبایی جراحی بازو

دکتر ابراهیم حاتمی پور عمل جراحی براکیوپلاستی را برای بیمارانش تحت بیهوشی عمومی انجام میدهد. وی قبل از انجام عمل، مناطقی را که قرار است تحت لیپوساکشن و حذف پوست اضافه قرار بگیرد، مشخص می کند. هنگامی که شما بیهوش هستید،دکتر حاتمی پور در ابتدا عمل لیپوساکشن را به منظور کاهش حجم بازو و تسهیل در حذف پوست اضافی تان در مرحله بعد انجام می دهد. سپس به حذف پوست اضافی و چربی متصل به آن می پردازد. وی همچنین توجه ویژه ای را به میزان حذف چربی و پوست اضافی از بازوها می کند، چرا که در غیر این صورت، پوست بازو ممکن است تنگ تر و گشاد تر از حالت نرمال شود. پس از آن محل برش بخیه زده شده و پانسمان می شود. مشابه این عمل بلافاصله بر روی بازوی دیگر هم انجام می شود و در نهایت پس از پایان این اعمال، شما به هوش خواهید آمد.

 

دوره نقاهت پس از براکیوپلاستی

 • بازیابی بلافاصله پس از براکیوپلاستی

پس از عمل جراحی لیفت بازو، بیمار بلافاصله به اتاق ریکاوری منتقل می شود. و در آنجا تحت نظارت کامل پرستاران ریکاوری به منظور بررسی همه جانبه حالش قرار می گیرد. زمانی که شرایط بیمار از نظر دکتر حاتمی پور برای مرخصی مناسب بود، به وی اجازه داده می شود که از بیمارستان مرخص شود.

 

 • دوره نقاهت پس از براکیوپلاستی در منزل

در هفته اول پس از عمل براکیوپلاستی بیمار لازم است که از انجام هرگونه فعالیت با دست های خود پرهیز کند. در این هفته دست ها پانسمان شده اند و در حالت خواب و نشسته باید کمی بالا تر از بدن قرار بگیرند. توصیه ما به بیماران این است که زیر هر دست خود یک بالش قرار دهند ، این کار کمک شایانی به کاهش نورم دست ها، کاهش درد و سرعت در روند بهبودی آنها میکند. بازوها در 1-2 هفته اول ممکن است در لمس دردناک باشند. احساس سوزشی مختصر هم در بازوها برای 1-2 هفته اول طبیعی است. دکتر حاتمی پور اجازه انجام فعالیت های سبک را به بیماران از پایان هفته دوم به بعد می دهد اما انجام هرگونه فعالیت ورزشی با بازوها برای 4 هفته پس از عمل ممنوع است. معمولا دکتر حاتمی پور چند داروی مخدر و مسکن را برای اکثریت بیماران به مدت تا یک هفته پس از عمل براکیوپلاستی برای کاهش درد تجویز می کند.

 

 • ملاقات با جراح پس از آبدومینولاستی

اولین ملاقات پس از عمل با دکتر حاتمی پور یک هفته پس از انجام براکیوپلاستی خواهد بود. وی در آن جلسه پانسمان بازوها را باز کرده و بخیه ها را می کشد. پس از آن دوباره بازوها را پانسمان میکند. البته این پانسمان قابل تعویض بوده و باید پس از هر استحمام عوض شود. .ملاقات بعدی با دکتر حاتمی پور ،دو هفته ، شش هفته و شش ماه ، پس از عمل جراحی خواهد بود. که در هر ملاقات وی میزان وضعیت بهبودی زخم ها را بررسی خواهد کرد.

مانند تمام اعمال جراحی ، براکیوپلاستی هم عوارض و خطرات خود را دارد. در این جراحی، خطرات نادرند اما وجود دارند. در اولین جلسه مشاوره براکیوپلاستی، دکتر حاتمی پور تمامی خطرات و عوارض مربوطه در این جراحی را برای بیماران خود به طور کامل شرح می دهد.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…